fbpx

Praktyczne warsztaty dla farmaceutów w 6 miastach w Polsce – pierwsza pomoc w aptece

pierwsza pomoc w aptece

Kończąc uniwersytet medyczny wydawałoby się, że wszyscy farmaceuci potrafią udzielić pierwszej pomocy. Niestety, praktyka pokazuje inaczej. Brak pewności i nieznajomość schematów powstępowania to najczęściej wymieniane obawy przez aptekarzy. W odpowiedzi na realny problem na rynku Grupa opieka.farm razem z Bausch Health zaprasza na praktyczne warsztaty dla farmaceutów w 6 miastach w Polsce.

 

Warsztaty Opieka Farmaceutyczna od Zaraz „Gdy pacjent mdleje lub krwawi, czyli pierwsza pomoc w aptece” to nowa forma edukacji dla farmaceutów. W czasie praktycznego i interaktywnego spotkania każdy z uczestników będzie mógł zdobyć wiedzę i przećwiczyć nowe umiejętności. Szkolenia poprowadzi zespół składający się z magistra farmacji Konrada Tuszyńskiego, lekarza Roberta Zielińskiego oraz ratownika medycznego Łukasza Wasika.

Wśród poruszanych tematów znajdą się sytuacje, z którymi farmaceuci spotykają się najczęściej w aptekach. Prowadzący zaprezentują scenki z omdleniem, atakiem padaczki czy osłabnięciem oraz omówią prawidłowe schematy postępowania. Uczestnicy dowiedzą się, jak pomóc krwawiącemu pacjentowi stosującemu leki przeciwzakrzepowe oraz jak udzielać pierwszej pomocy dbając o własne bezpieczeństwo. Istotnym elementem programu będzie także aspekty i dobre praktyki w opatrywaniu ran, oraz wykorzystanie preparatów dostępnych w aptece typu Maxibiotic i Maxiseptic.

Warsztaty odbędą się one w 6 miastach w Polsce: Gdańsku (21 maja), Warszawie (22 maja), Wrocławiu (4 czerwca), Poznaniu (5 czerwca), Krakowie (11 czerwca) oraz Rzeszowie (12 czerwca). Aby umożliwić udział osobom pracującym w trybie zmianowym w aptece, szkolenia odbędzie się w godzinach porannych – od 8:00 do 12:00. Zarezerwować miejsce można za pośrednictwem strony www opiekaodzaraz.pl.

Organizatorem warsztatów jest grupa opieka.farm oraz Bausch Health z markami Maxibiotic oraz Maxiseptic. Więcej informacji o pierwszej pomocy można znaleźć na portalu edukacyjnym Do rany przyłóż (http://doranyprzyloz.com.pl) na który serdecznie zapraszamy!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn