Kursy z Pharmacovigilance 15% taniej z kodem “PV15“, tylko do końca kwietnia

HomePharmacovigilanceWynagrodzenia w farmacji – ile zarabia się w poszczególnych działach?
wynagrodzenia w farmacji

Wynagrodzenia w farmacji – ile zarabia się w poszczególnych działach?

Pomimo trudnej sytuacji, spowodowanej pandemią, wynagrodzenia w farmacji wciąż utrzymują się na stabilnym poziomie, a branża nadal jest jedną z najlepiej opłacanych. Jak prezentuje się sytuacja poszczególnych działów specjalistycznych w kwestii wynagrodzeń?

Wynagrodzenia w badaniach klinicznych

COVID-19, mimo jego destrukcyjnego wpływu na otaczający nas świat, jest szansą dla firm z branży badań klinicznych. Wynika to z presji na jak najszybsze zakończenie prac, produkcję i dystrybucję szczepionki.
Choć istnieje presja na szybkie zakończenie badań dotyczących koronawirusa, to produkcja i dystrybucja szczepionek jest również szansą dla firm z branży badań klinicznych.

W branży największym wynagrodzeniem cieszy się dyrektor ds. badań klinicznych. Optymalna wysokość jego wynagrodzenia wynosi 30 000 złotych. Jest to najczęściej oferowane wynagrodzenie na tym stanowisku. Bezpośrednio podlegający mu pracownicy, czyli managerowie ds. operacji i badań klinicznych mogą zarabiać od 16 000 do 26 000 złotych.

Z kolei wynagrodzenie Clinical Research Associate jest uzależnione od posiadanego przez tę osobę doświadczenia. W przypadku 2-3 letniego okresu dotychczasowej pracy optymalna wysokość wynagrodzenia znajduje się na poziomie 8 000 złotych. 2 lata doświadczenia więcej zwiększają tę liczbę nawet o 10 000 złotych.

Osoby rozpoczynające pracę w badaniach klinicznych na stanowisku Clinical Trial Assistant mogą spodziewać się wynagrodzenia w przedziale 6 000 – 9 000 złotych.

Wynagrodzenia w rejestracji leków

Jak wynika z raportu, optymalna wysokość wynagrodzenia specjalisty ds. rejestracji leków znajduje się na poziomie 7 500 złotych brutto miesięcznie.

Stanowisko Regulatory Affairs Manager charakteryzuje się wynagrodzeniem w przedziale 13 000 – 16 000 złotych, a Regulatory Affairs Specialist – między 6 500 – 8 500 złotych.

Wynagrodzenia w Pharmacovigilance

W branży monitorowania bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych wyróżniono m.in. stanowisko managera. Jego wynagrodzenie waha się w granicach 13 000 – 16 000 złotych brutto za miesiąc. Specjalista Pharmacovigilance może natomiast zarabiać nawet do 9 000 złotych.

Praca w farmacji a digital marketing

Współpraca w działach medycznych do tej pory opierała się w głównej mierze na bezpośrednich spotkaniach i kontaktach. W dobie koronawirusa, gdzie stało się to niemożliwe, dobrym wyjściem okazują się działania marketingowe i digitalowe. Z powodu braku możliwości bezpośredniego budowania relacji, wiele firm farmaceutycznych otwiera się na dotarcie do lekarzy i pacjentów poprzez działania w sieci. Dlatego, nawet jeśli zajmujesz się digital marketingiem, masz szansę na znalezienie pracy w branży farmaceutycznej.

Pozycja Polski w farmacji

Wynagrodzenia w farmacji są na stabilnym poziomie, pomimo pandemii koronawirusa, a branża ta wciąż jest jedną z najlepiej rozwijających się na rynku. Międzynarodowe firmy farmaceutyczne widzą w Polsce możliwość lokowania regionalnych biur. Uwagę przyciąga m.in. wykształcona kadra specjalistyczna. Bardzo możliwe, że w najbliższych latach będziemy świadkami otwarcia nowych centrów skupiających działania w obszarze rejestracji leków, raportowania i analiz, IT oraz HR.

Jest to szansa nie tylko dla obecnych specjalistów, ale także dla osób dopiero wchodzących w branżę. Jeśli jesteś jedną z nich, zajrzyj na naszą stronę karierawfarmacji.pl. Dlaczego? Ponieważ znajdziesz tam bazę wiedzy z obszaru farmacji oraz kursy, za których ukończenie otrzymujesz certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę. Taki certyfikat może zainteresować firmy poszukujące nowych pracowników.

Źródło: Raport płacowy 2021, Hays Poland

Kategorie

Może Cię zainteresować

Prawdopodobnie ciekawi Cię, jak kształtują się zarobki w Pharmacovigilance, ale czy wiesz dokładnie, czym zajmuje się ten sektor branży farmaceutycznej?...
Sposoby zgłaszania działań niepożądanych Do zgłoszenia działań niepożądanych istnieją specjalnie opracowane formularze, które ujednolicają i ułatwiają ten proces. Poniżej przedstawiamy...
We wtorek, 26 stycznia odbyła się już ostatnia z czterech rozmów z serii „Zainspiruj się”. Na koniec miesiąca zostawiliśmy petardę...