Wszytskie artykuły

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Zainspiruj się

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo upieczona magister analityki medycznej, która podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami z badaniami klinicznymi zdobytymi w trakcie stażu w firmie farmaceutycznej.

Jak przebiegła pierwsza rozmowa cyklu “Zainspiruj się”?

Asia przedstawiła nam na początku rozmowy swoją sylwetkę, zwracając uwagę na zaangażowanie w projekt „Liderzy Ochrony Zdrowia”, który był początkiem ścieżki jej kariery zawodowej. Asia od samego początku studiów starała się szerzej patrzeć na zawód diagnosty, szukać innowacyjnych rozwiązań i możliwości, a projekt ten takie możliwości dał. Dzięki zapoznaniu się z tematem badań klinicznych w trakcie jego trwania, zainteresowała się tym sektorem i aplikowała na staż do jednej z firm farmaceutycznych, mających swoją siedzibę w Warszawie. Opowiedziała nam o ciekawym doświadczeniu związanym z procesem rekrutacyjnych, w trakcie którego nagrywane były odpowiedzi na pytania, które pojawiały się na ekranie.

Czego dowiedzieliśmy się dzięki Asi?

Dowiedzieliśmy się także, że firma farmaceutyczna, to nie tylko miejsce dla farmaceutów, ale można spotkać tam szerokie spektrum zawodów, od diagnosty laboratoryjnego przez lekarza do weterynarza. Asia podzieliła się informacją odnośnie mnogości działów, jakie można spotkać podkreślając, że każdy w zależności od tego, w czym czuje się najmocniejszy, znajdzie coś dla siebie. Firmy farmaceutyczne oferują pracę w działach medycznych czy badań laboratoryjnych, ale nie mniej istotne są działy zajmujące się koordynacją działań czy obróbką statystyczną zebranych danych. Zachęcającym do działania jest informacja, odnośnie ilości osób na stażu- było to blisko 30 osób! Asia podkreśliła także, że dzięki stażowi wie w obecnej pracy, jak postępować z dokumentacją badań naukowych. Zdobyta wiedza daje jej możliwość proponowania ulepszeń, w taki sposób, by dostawać jak najlepsze wnioski.

Puenta pierwszego spotkania cyklu “Zainspiruj się” i jednocześnie rada Asia jest taka, by nie zamykać się na nowe doświadczenia, szukać, czytać, otworzyć umysł na nowe możliwości.

Po tak dużej dawce inspiracji, nie pozostaje nic innego jak szukać ofert stażu i pracy.

Zobacz całość rozmowy na naszych facebooku!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o badaniach klinicznych, zobacz ofertę naszych kursów 

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

LinkedIn
Facebook
Twitter