Jakie są zarobki w badaniach klinicznych?

zarobki w badaniach klinicznych

Uzupełnij dane i sprawdź najnowszy raport płacowy (kwiecień 2022) na pharmajobs.pl

Zastanawiasz się, jakie są zarobki w badaniach klinicznych w obecnej sytuacji? Pomimo niestabilnej sytuacji ekonomicznej na świecie, spowodowanej wybuchem pandemii, wynagrodzenia w farmacji wciąż są na stabilnym poziomie. Ostatni rok był sporym wyzwaniem dla branży farmaceutycznej, ponieważ ciążyła na niej ogromna presja, by jak najszybciej wyprodukować szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Mimo to wciąż jest to branża, która jest jedną z najlepiej rozwijających się na rynku. Coraz więcej ludzi zastanawia się nad zdobyciem pracy w firmie farmaceutycznej, ze względu na możliwości, jakie oferuje ta branża. Szczególnie zachęcają takie czynniki, jak stabilność zatrudnienia i wysokie wynagrodzenia. Jeśli Ty także rozważasz pracę w firmie farmaceutycznej, w tym artykule zdradzimy, jakich zarobków możesz spodziewać się na poszczególnych stanowiskach.

Raport płacowy Hays 2021

Według raportu płacowego Hays z 2021 roku, pomimo licznych zmian spowodowanych koronawirusem, branża farmaceutyczna wciąż jest ciekawym wyborem. Badania pokazują, że aż 76% firm farmaceutycznych zamierza prowadzić rekrutację, pomimo trudnej sytuacji na rynku, a 27% procent spodziewa się wzrostu swojej aktywności na rynku w 2021 roku. Jeśli chodzi o pracowników, 71% z nich pozytywnie ocenia perspektywę swojej kariery zawodowej w farmacji w 2021 roku, a 45% jest usatysfakcjonowanych poziomem otrzymywanego wynagrodzenia.

Zarobki w badaniach klinicznych a stanowiska

Clinical Trial Assistant

Pierwszym stanowiskiem po stażu jest Clinical Trial Assistant – Asystent Badań Klinicznych. Jest to już stanowisko samodzielne i wiążę się z większym zakresem obowiązków. Do głównych obowiązków CTA należy pomoc w przygotowaniu i koordynowaniu dokumentacji związanej z aktualnie prowadzonymi badaniami, przygotowywanie tłumaczeń medycznych oraz śledzenie i porządkowanie danych raportowanych z ośrodka badań. Minimalne wynagrodzenie na tym stanowisku to 6000 zł miesięcznie, maksymalna stawka to około 9000 zł.

Clinical Research Associate

Jeśli dostaniesz awans, kolejnym stanowiskiem będzie Clinical Research Associate, czyli Monitor Badań Klinicznych. To stanowisko ma trzy etapy: CRA I, CRA II i Senior CRA.

Clinical Research Associate I (CRA I) to etap, na którym osoba ta jest odpowiedzialna za stały kontakt z ośrodkiem prowadzącym badania kliniczne. Oprócz tego gromadzi i analizuje dokumentację dotyczącą badania klinicznego i zarządza danymi w systemie. Wymagane jest minimum roczne doświadczenie związane z pracą w badaniach klinicznych. Wynagrodzenia na tym stanowisku, z doświadczeniem od 0-3 lat wahają się między 6500 zł a 10 000 zł.

Kolejnym stanowiskiem jest Clinical Research Associate II (CRA II). Tutaj wymagane jest już doświadczenie od 3 do 5 lat. Osoba na tym stanowisku zajmuje się monitorowaniem badania klinicznego tak, by zapewnić bezwzględne przestrzeganie standardów Dobrej Praktyki Klinicznej. Zarobki na tym stanowisku wahają się w granicach 8000-17 000 zł.

Senior Clinical Research Associate (Senior CRA) wiąże się z wąską specjalizacją w jakiejś dziedzinie i wymaga już ponad 5 lat doświadczenia w pracy. Zarobki wynoszą od 14 000 zł do nawet 20 000 zł miesięcznie.

Clinical Project Manager

Kolejnym stanowiskiem, które możesz otrzymać jest Clinical Project Manager, do którego obowiązków należy opracowywanie szkoleń i projektów tak, by uzyskać spójność działań. Dba o terminową realizację projektów i wyszkolenie pracowników. Pełni również funkcję reprezentatywną na spotkaniach ze sponsorami badań, ekspertami itp. Weryfikuje także dokumentację. Może liczyć na wynagrodzenie od 16 000 zł do nawet 30 000 zł.

Clinical Operations Manager

Clinical Operations Manager to kolejne stanowisko w hierarchii. Taka osoba sporządza strategie rozwoju, plany działania, przeprowadza audyty, odpowiada za zatrudnianie, szkolenie i rozwój kariery personelu. Zajmuje się również nawiązywaniem kontaktów branżowych i zarządza budżetem. Na tym stanowisku minimalna płaca to 18 000 zł, a maksymalna kwota to 26 000 zł.

Clinical Research Director

Najwyższe stanowisko w badaniach klinicznych to Clinical Research Director. Idealny kandydat na to stanowisko powinien mieć ponad 10 letnie doświadczenie w branży badań klinicznych i jednocześnie wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu ludźmi. Do głównych obowiązków takiej osoby należy opracowywanie procedur i wytycznych i egzekwowanie ich respektowania, a także branie udziału w tworzeniu budżetu, nadzorowanie pracy niższych stanowisk oraz branie udziału w rekrutacji pracowników. Wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi od 24 000 zł i może sięgnąć aż 45 000 zł.

Opracowanie na podstawie raportu płacowego Hays 2021.

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

LinkedIn
Facebook
Email
Twitter

Może Cię zainteresuje...