Znudzenie? Nielubiani współpracownicy? Oto 6 powodów, dla których zmiana pracy to ZŁY pomysł

zmiana pracy

Jeśli Twoim postanowieniem jest zmiana pracy, radzimy: nie bądź zbyt pochopny. Często odczuwamy potrzebę zmiany, startu na nowych zasadach. Jednak pośpiech w poszukiwaniu nowego stanowiska nie zawsze jest dobrym pomysłem. Poczucie niespełnienia może sprawić, że będziesz chciał skorzystać z każdej nadarzającej się okazji – jednak  nie zawsze jest to dobra decyzja. Oto sześć powodów, które nie są warte zmiany pracy:

 

  1. Zazdrość

 

Być może codziennie słyszysz od jednego ze swoich kolegów, jak bardzo kocha swoją pracę i jak znaczącą dostał podwyżkę. Możesz być jednak pewien, że celowo nie mówi on o minusach: nadgodzinach, które musiał w tym celu odpracować, masą obowiązków i nieprzespanych ze stresu nocach.

 

Każde miejsce pracy rządzi się swoimi prawami i bezcelowe jest porównywanie swojego stanowiska do stanowisk swoich przyjaciół i rodziny. Zanim odejdziesz z pracy, upewnij się, że nie robisz tego tylko z zazdrości w stosunku do posad swoich rówieśników.

 

  1. Znudzenie

 

Rzeczywiście, dochodząc do pewnego etapu na swoim stanowisku, gdzie znane są Ci wszystkie tajniki pracy, możesz poczuć znudzenie i narzekać na brak nowych wyzwań. Jednak, czy rzeczywiście potrzebujesz wtedy całkowitej zmiany stanowiska? Może mógłbyś zostać na obecnym i zasugerować przełożonym dodanie ci większej liczby obowiązków lub lekką zmianę systemu pracy? A może to, co potrzebne Ci w dalszym rozwoju to szkolenia w celu zdobycia awansu?

 

  1. Przepracowanie

 

Jeśli nie nuda jest to Twoim problem, to prawdopodobnie czujesz się przemęczony. Ogromne obciążenie obowiązkami, stały stres mogą być głównymi czynnikami niezadowolenia z wykonywanej pracy. Zastanów się, czy może jest to tylko chwilowe i liczba Twoich obowiązków wkrótce wróci do normy. Jednak jeśli nie, to porozmawiaj z szefem i poproś o wydłużenie deadline’ów lub przekazanie części obowiązków innym osobom.

  1. Zły dzień lub tydzień

 

Zdarzają się takie dni, kiedy jedyne o czym marzysz, to trzasnąć drzwiami do biura i już nigdy do niego nie wracać. Nawet jeśli na co dzień Twoja praca sprawia Ci radość, jest to nieuniknione. Okresy niepowodzeń mogą się rozciągać na tygodnie i miesiące, a to może dać ci poczucie, że zmiana pracy jest jedynym dobrym rozwiązaniem.

 

W takich chwilach powinieneś skupić się na tym, co daje Ci satysfakcję i za co, tak naprawdę, lubisz swoją pracę. Spróbuj rozwiązać problemy, które sprawiły, że ostatnie dni były ciężkie. Nie pozwól, by kilka potknięć skłoniło Cię do podjęcia nieprzemyślanej decyzji.

 

  1. Niesympatyczni współpracownicy

 

Praca to ogromna część naszej codzienności. Większość czasu spędzamy z osobami, z którymi pracujemy i zawsze jest lepiej, jeśli potrafimy być z nimi w dobrych relacjach. Jak w przypadku każdej grupy ludzi, zawsze będą istnieć osoby, z którymi się nie polubisz. Ale czy to rzeczywiście dobry powód, żeby odchodzić z pracy?

 

Jest wiele sposobów tolerowania swoich współpracowników. Kontakt z nielubianymi kolegami z pracy staraj się utrzymywać na poziomie minimalnym. Jeśli jesteś zmuszony do ścisłej współpracy z kimś za kim mocno nie przepadasz, staraj się być profesjonalny i nie daj się sprowokować. Skoncentruj się na pracy i tym, co i dlaczego chcesz osiągnąć.

 

  1. Brak uznania

 

Każdy sukces zawodowy, jaki osiągasz będzie popychał Cię w kierunku nowych wyzwać. Jeśli jednak będziesz dawał z siebie wszystko przy każdym kolejnym projekcie, możesz poczuć się niedoceniony – jednak nie zawsze jest to wystarczający impuls do zmiany pracy.

Cierpliwość jest cnotą. Pasmo sukcesów nie zawsze jest równoznaczne z awansem lub podwyżką. Skoncentruj się na utrzymaniu dotychczasowego tempa pracy, a prawdopodobnie prędzej czy później uznanie przyjdzie samo. Jeśli tak się nie stanie, będzie to silny argument ku zmianie pracy.

 

Zapraszamy do przeczytania kolejnego felietonu z Ernestem Szubertem oraz zobaczenia 5 mitów o freelancerach
Zajrzyj na nasze grupy na Facebooku i sprawdź czy praca nie szuka Ciebie, oraz przeczytaj o realiach pracy w farmacji

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Może Cię zainteresuje...