fbpx

Praca w dziale Pharmacovigilance – Kariera w Farmacji

Zwiększenie ilości leków wydawanych na rynek przez firmy farmaceutyczne, wymusza zwiększenie ilości miejsc  pracy w działach monitorowania działań niepożądanych. Jednocześnie warto podkreślić, że zarobki od wielu lat niezmiennie utrzymują się na stabilnym i zadawalającym poziomie.

Czy praca w dziale Pharmacovigilance jest dla Ciebie?

Jeśli wyróżnia Cię skrupulatność i uważność, która jest niezbędna przy opracowywaniu zgłoszeń działań niepożądanych i umiesz pracować pod presją, jednocześnie dobrze organizując pracę z dużą ilością dokumentów, to praca w dziale Pharmacovigilance czeka własnie na Ciebie!

Istotne znaczenie ma również znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym, a dodatkowym atutem będzie umiejętność nawiązywania kontaktu z pacjentem.

praca w dziale pharmacovigilance

Zarobki

Specjalista ds. PV zarabia średnio 9000 zł. Więcej informacji znajdziesz w  raporcie płacowym Hays.  Ważne by pamiętać, że poziom zarobków nie wszędzie jest taki sam i jest zależny od firmy, w której będziesz pracował.

Jak znaleźć pracę w dziale PV(Pharmacovigilance)?

Poszukiwania możesz podzielić na etapy:

  1. Przeglądaj oferty korporacji, firm farmaceutycznych i outsourcingowych w poszukiwaniu ofert pracy i staży. Korzystaj z list firm outsourcingowych i tych, które mają działy PV. Polecamy zaobserwować: Astra Zeneca, GSK, MSD, Sanofi, Novartis, Adamed, Polpharma.
  2. Zadbaj o swoje CV, postaraj się by było profesjonalne i skoncentrowane na znalezienie pracy w dziale PV
  3. Przeglądaj regularnie oferty zamieszczane na pracuj.pl i innych platformach dla poszukujących pracy.
  4. Załóż profil na LinkedIn i zadbaj o aktywność na tej platformie. Uzupełnij swoje dane, a w sytuacji, gdy rozszerzasz swoje poszukiwania na korporacje międzynarodowe, przygotuj profil także w języku angielskim.
  5. Zaobserwuj na LinkedIn firmy, które Cię interesują. Często zamieszczają tam oferty pracy lub staży.
  6. Nawiązuj kontakty z rekruterami na LinkedIn, zapraszaj ich do sieci kontaktów. Często przeszukują oni tego typu portale, by znaleźć interesujące ich osoby.
  7. Wysyłaj swoje CV niezależnie od tego, czy proces rekrutacji nadal trwa.
  8. Dołącz do grup na fb z ofertami pracy i staży, np. Oferty pracy i staże w Farmacji
  9. Rozwijaj się poprzez inwestycje w kursy i szkolenia, podniosą one Twoją wartość w oczach potencjalnego pracodawcy. Jeśli nie masz doświadczenia, certyfikaty mogą stać się jego cennym substytutem.

Chcesz wiedzieć więcej na temat Pharmacovigilance? Przeczytaj nasz wpis!

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo