Ethics Day
Wydarzenie stacjonarne w języku angielskim
Konferencja na temat standardów etycznych w przemyśle farmaceutycznym
- Forum w budynku AstraZeneca, Postępu 14, Warszawa
- Czwartek, 17 października 2024
- 17:00 - 19:00
Ethics Day to prestiżowe wydarzenie, które zgromadzi czołowych ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat etyki w farmacji. Program konferencji obejmuje:
- wykłady wygłoszone przez uznanych profesjonalistów,
- panele dyskusyjne z udziałem ekspertów,
- sesje pytań i odpowiedzi (Q&A),
- konkurs z nagrodami,
- certyfikaty dla wszystkich uczestników.
Zarezerwuj miejsce na Ethics Day
Program wydarzenia
17:00 – 17:10 | Powitanie i wprowadzenie
Krótka prezentacja wprowadzająca, zarysowanie tematyki spotkania i celów wydarzenia.
17:10 – 17:35 | Wykład: Etyka w firmie farmaceutycznej z perspektywy lekarza
Wykład będzie poświęcony etycznym aspektom współpracy przemysłu farmaceutycznego ze środowiskiem medycznym.
- Omówienie celu oraz znaczenia etyki w tych relacjach, podkreślając potrzebę budowania zaufania, transparentności i unikania konfliktów interesów.
- Zaprezentowanie najlepszych praktyk i standardów etycznej współpracy.
- Omówienie konsekwencji naruszeń etycznych, w tym ich wpływu na reputację, możliwych sankcji oraz długoterminowych skutków.
- Przedstawienie metod zarządzania oraz zapobiegania naruszeniom etyki w branży.
Prelegent: Robert Dewor
Dyrektor Medyczny w AstraZeneca Polska. Specjalista z szerokim doświadczeniem w pracy na poziomie lokalnym oraz międzynarodowym (Europa i rynki wschodzące). Posiada rozległą wiedzę w zakresie różnych obszarów terapeutycznych w przemyśle farmaceutycznym.
17:35 – 18:40 | Panel dyskusyjny: Etyka w badaniach klinicznych
Panel dyskusyjny o kluczowej roli etycznych praktyk w badaniach klinicznych:
- Proces rejestracji danych klinicznych, w tym kwestie dotyczące bezpieczeństwa, poufności i integralności danych.
- Etyczne aspekty rekrutacji pacjentów do badań klinicznych.
- Przestrzeganie standardów etycznych w trakcie przeprowadzania badań.
- Udostępnianie wyników badania podmiotom zainteresowanym, takim jak inne zespoły badawcze, regulatorzy, czy społeczność naukowa.
Prelegentka I: Alina Pszczółkowska
Alina Pszczółkowska jest lekarzem, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Polish Open University i Oxford Brookes University, gdzie ukończyła studia MBA. Od 1997 roku związana jest z badaniami klinicznymi. Do AstraZeneca dołączyła w 1999 roku pracując zarówno w Polsce, jak i za granicą w dziale badań i rozwoju, nadzorując portfolio w kilku obszarach terapeutycznych oraz zarządzając projektami i oddziałami na całym świecie. Alina pełni również funkcję wiceprezesa AstraZeneca w Polsce.
Prelegent II: Paul Finnemore
Paul Finnemore jest lekarzem weterynarii z bogatym doświadczeniem w pracy na stanowiskach związanych z etyką biomedyczną i compliance. Swoją karierę rozpoczął jako ekspert ds. etycznego wykorzystania zwierząt w badaniach akademickich – m.in. jako inspektor dla rządu Wielkiej Brytanii. W 2013 r. dołączył do AstraZeneca jako Główny Lekarz Weterynarii. Kierował grupą doradczą ds. bioetyki w firmie, a od niedawna odpowiada za zespół ds. niekomercyjnego compliance jako Ethics & Compliance Senior Director.
Prelegent III: dr Paweł Kowalski
Doktor nauk prawnych, aktywny radca prawny od 2014 r., specjalista w dziedzinie prawa. Skupia się na prawie prawie medycznym, prawie Unii Europejskiej, prawie międzynarodowym oraz prawie nowych technologii. Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane ze współpracą Polski z Unią Europejską, ochroną praw człowieka, etyką i odpowiedzialnością za błędy medyczne. W dorobku naukowym ma publikacje z dziedziny prawa medycznego oraz praw człowieka. W swoich pracach często odwołuje się do technologii GPT-4, podkreślając jej potencjał w kontekście prawa.
18:40 – 18:50 | Konkurs z nagrodą
Konkurs związany z tematyką konferencji, w którym zwycięzca będzie miał szansę zdobyć atrakcyjną nagrodę.
18:50 – 19:00 | Podsumowanie i zakończenie
- Podsumowanie wydarzenia.
- Wręczenie nagrody dla zwycięzcy konkursu.
- Wręczenie certyfikatów uczestnictwa.
Moderator spotkania: Justyna Uman-Ntuk
Justyna Uman-Ntuk - Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku farmacja oraz studiów podyplomowych z zakresu e-marketingu. Autorka licznych artykułów na temat marketingu medycznego, mówca TEDx, wykładowca studiów podyplomowych „Marketing strategiczny na rynku farmaceutycznym” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Certyfikat uczestnictwa
Każdy uczestnik konferencji otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat ten będzie potwierdzeniem udziału w wydarzeniu oraz podkreśli zaangażowanie uczestnika w rozwój kompetencji i odpowiedzialne praktyki w branży.
Jak dojechać?
Sprawdź na: ztm.waw.pl
Dodaj wydarzenie do kalendarza
Forum to miejsce, w którym naukowcy spotykają się z biznesem i społeczeństwem, aby kształtować nowe perspektywy dla pacjentów i systemu ochrony zdrowia. Tematem przewodnim poruszanym w Forum są technologie w medycynie – prace badawczo-rozwojowe, badania kliniczne, zastosowanie sztucznej inteligencji, sposób funkcjonowania biznesu. Forum to również miejsce inspiracji dla przyszłych kadr, gdzie studenci i doktoranci mają szansę poznać perspektywy pracy w zawodach farmaceutycznych. Gospodarzem wydarzeń są uczelnie i organizacje pozarządowe, które są najbliżej potrzeb studentów, naukowców, lekarzy i pacjentów. Forum powstało dzięki AstraZeneca. Firma stworzyła tę przestrzeń w poczuciu misji – wzmocnienia sytemu opieki zdrowotnej w Polsce oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.
Organizatorzy wydarzenia
AstraZeneca to jedna z największych i najbardziej innowacyjnych firm bio-farmaceutycznych na świecie. Z myślą o pacjentach AstraZeneca opracowuje i wytwarza nowoczesne leki stosowane w obszarach terapeutycznych stanowiących największe wyzwania współczesnej medycyny. W Polsce AstraZeneca jest obecna od ponad 30 lat, posiada status Centrum Badawczo-Rozwojowego i zatrudnia ponad 3000 osób w biurach w Warszawie i Krakowie.
Zobacz więcej: astrazeneca.pl
Kariera w Farmacji to nowoczesna platforma szkoleniowa stworzona dla osób pragnących rozpocząć karierę lub rozwijać się w branży farmaceutycznej. Dzięki certyfikowanym kursom online, użytkownicy mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności w kluczowych obszarach, takich jak badania kliniczne, pharmacovigilance, oraz rejestracja leków. Kariera w Farmacji wspiera rozwój zawodowy poprzez dostęp do specjalistycznej wiedzy, pomagając uczestnikom zdobyć pracę lub awansować w branży farmaceutycznej.
Zobacz więcej: O nas