Wszytskie artykuły

Stanowiska w Badaniach Klinicznych – Clinical Researches Director

researches

Obecnie Badania kliniczne to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w branży farmaceutycznej. Praca w badaniach klinicznych zapewnia wiele możliwości rozwoju, ale wymaga także od pracowników stałego poszerzania swojej wiedzy i otwartości na nowości. Branża badań klinicznych należy do branż przynoszących duże zyski i jest to obecnie jedna z najchętniej obieranych dróg rozwoju zawodowego. Szczególną popularnością badania kliniczne cieszą się wśród osób z wykształceniem medycznym oraz absolwentów pokrewnych kierunków, biologicznych lub chemicznych. O tym w jakich miejscach możesz podjąć prace, by rozwijać się w dziedzinie badań klinicznych możesz przeczytać tutaj.

Clinical Researches Director

Clinical Researches Director to najwyższa ranga w badaniach klinicznych. Oprócz tak oczywistych kwestii jak wykształcenie medyczne lub około medyczne, biegłość w mowie i piśmie w języku angielskim czy obsługa komputera i pakietów biurowych ważna jest też gotowość do odbywania podróży krajowych i zagranicznych. Idealny kandydat ma również ponad 10 letnie doświadczenie w badaniach klinicznych oraz wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu ludźmi.

 

Obowiązki na stanowisku Clinical Researches Director

Osoba na stanowisku Clinical Researches Director zajmuje się głównie opracowywaniem strategii badań klinicznych w całym przedsiębiorstwie. Ściśle współpracuje w tym zakresie z działami badań klinicznych oraz działami rejestracji leków. Clinical Researches Director musi opracowywać procedury oraz wytyczne i egzekwować ich respektowanie, brać udział w tworzeniu budżetu, nadzorować pracę wszystkich niższych stanowisk, brać udział w rekrutacji pracowników i przedstawiać raporty działania i tworzyć strategie. Musi także na bieżąco analizować sytuacje i dostosowywać swoje działania tak, aby były jak najbardziej efektywne

Zarobki

Osoba na stanowisku Clinical Researches Director może zarabiać od 20 do nawet 28 tysięcy złotych miesięcznie w zależności od doświadczenia, zaanagażowania, a także samej firmy. Warto mieć jednak na uwadze, że to stanowisko jest bardzo poważne i odpowiedzialne. Osoba na tym stanowisku odpowiada za wszystkie procedury i wytyczne dla działów badań klinicznych oraz ich prawidłową egzekucję.

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Sprawdź również opisy innych stanowisk 

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

LinkedIn
Facebook
Twitter