Wszytskie artykuły

Stanowiska w Badaniach Klinicznych – Clinical Operations Manager

clinical operations manager

Wiesz już pewnie z naszych poprzednich wpisów, że w każdej firmie farmaceutycznej w dziale badań klinicznych obowiązuje pewna hierarchia, a co za tym idzie, wiele różnych stanowisk. W tym spisie skupimy się na tym, co robi Clinical Operations Manager. Czym zajmuje się Clinical Operations Manager? O tym przeczytasz w tym artykule!

Clinical Operations Manager to kolejne stanowisko w hierarchii badań klinicznych. Możesz na nie awansować wybierając pracę jako Monitor badań klinicznych.

Clinical Operations Manager

Clnical Operations Manager odpowiada za line management, sporządza strategie rozwoju,plany działania, przeprowadza audyty, odpowiada za zatrudnianie, szkolenie, rozwój kariery personelu klinicznego, również odpowiada za nawiązywanie kontaktów branżowych. COM zarządza budżetem i nadzoruje projekty i przydziela zasoby do poszczególnych projektów.

Wymagania na stanowisko Clinical Operations Manager

Musisz posiadać wykształcenie medyczne lub około medyczne (najchętniej farmaceutyczne, medyczne), posługiwać się biegle w mowie i piśmie językiem angielskim, obsługiwać komputer, pakiet office i mieć doświadczenie w monitorowaniu i line management. Powinieneś również charakteryzować się również silnymi zdolnościami przywódczymi, organizacyjnymi i komunikacyjnymi. Jeśli nie radzisz sobie z bardzo wysokim stresem to ta praca nie jest dla Ciebie.

Musisz też posiadać minimum 5 lat doświadczenia w badaniach klinicznych, często wymagane jest też doświadczenie w pracy w dziale Clinical Operations, doświadczenie w monitorowaniu i line management  oraz doświadczenie w procesie rekrutacji, ocenie i kontroli projektów i zarządzaniu budżetem.

Zarobki na stanowisku Clinical Operations Manager

Średnia pensja Clinical Operations Managera waha się pomiędzy 21 a nawet 30 tysiącami złotych miesięcznie.

Sprawdź również opisy innych stanowisk!

O pracy Clinical Trial Associate przeczytasz więcej tutaj, a o pracy monitora badań klinicznych tutaj.

Sprawdź sam!

Wszystko co powinieneś wiedzieć o pracy w dziale badań klinicznych!

Baza wiedzy- badania kliniczne

Baza firm CRO 

Kurs on-line Clinical Trial Associate

Kurs on-line Monitor badań klinicznych

Kurs on-line Study Strat-up Specialist

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

 

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

LinkedIn
Facebook
Twitter