Wszystko, co musisz wiedzieć
Pharmacovigilance
Pharmacovigilance (PV) to termin używany zamiennie z wyrażeniem monitorowanie bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych. Pojęcie to jest definiowane jako nadzór nad bezpieczeństwem farmakoterapii poprzez monitorowanie. Jest to dział zajmujący się nadzorowaniem bezpieczeństwa farmakoterapii, czyli gromadzeniem i analizą zgłoszeń działań niepożądanych leków.
W dzisiejszym dynamicznym rynku farmaceutycznym posiadanie efektywnego systemu pharmacovigilance przyczynia się do utrzymania wysokich standardów bezpieczeństwa leków i staje się niezbędne dla zapewnienia konkurencyjnej pozycji na rynku.
W naszej bazie wiedzy znajdziesz kompleksową wiedzę na temat PV oraz pracy w działach Pharmacovigilance w firmach farmaceutycznych. Poza podstawowymi pojęciami i definicjami, które musisz znać przygotowując się do rekrutacji w dziale PV, dowiesz się więcej na temat tego, na jakich stanowiskach możesz pracować w tej dziedzinie i na jakie zarobki możesz liczyć. W tej bazie wiedzy znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć o monitorowaniu działań niepożądanych leków.
kursy Sprawdź też nasze
Badania kliniczne, Cała platforma, Pharmacovigilance, Rejestracja leków
Badania kliniczne, Cała platforma, Pharmacovigilance, Rejestracja leków
Pharmacovigilance - pojęcia
Czy wiesz, że działaniem niepożądanym jest każde niezamierzone działanie leku? Czy wiesz, że Baza Eudravigilance to internetowy system służący do zarządzania zgłoszeniami takich działań? Chcesz wiedzieć jak zgłaszać lub klasyfikować działania niepożądane? Przejdź do artykułów poniżej.
Warto znać podstawowe pojęcia Pharmacovigilance, jeśli chcesz swobodnie poruszać się po tym świecie. Jeśli nie znasz różnicy między QPPV a LPPV, spieszymy z pomocą. QPPV to osoba odpowiedzialna za terminowe zgłaszanie działań niepożądanych do bazy Europejskiej Agencji Leków. LPPV natomiast jest lokalnym kontaktem ds. zgłaszania działań niepożądanych leków. Po więcej pojęć, przejdź do artykułów.
Praca w Pharmacovigilance
Praca w pharmacovigilance to świadomość, że przyczyniasz się do bezpiecznego korzystania z leków, wysokie wynagrodzenia i atrakcyjne warunki pracy. Zastanawiasz się, dla kogo jest praca w PV? Jeśli właśnie skończyłeś farmację lub pokrewne kierunki i szukasz ścieżki rozwoju, to pharmacovigilance może być jedną z nich. Jeśli interesuje Cię monitorowanie bezpieczeństwa farmakoterapii i lubisz analizowanie skutków, jakie leki wywołują na pacjentach, a ludzkie bezpieczeństwo nie jest Ci obojętne, PV to dobry wybór. Niezależnie od tego, czy chcesz spokojnej pracy czy rozwijać się w ścieżce managera, poznaj stanowiska i możliwości.
Zarobki w Pharmacovigilance
Wysokość wynagrodzenia w Pharmacovigilance uzależniona jest od zajmowanego stanowiska i posiadanego doświadczenia. Jednak już osoba rozpoczynająca karierę może liczyć na dość wysokie wynagrodzenie. Wysokość wynagrodzenia waha się od 7 tysięcy złotych do nawet 16 tysięcy złotych.
Sprawdź, ile zarabia osoba na wstępnym stanowisku w dziale Pharmacovigilance, a ile specjalista i manager. Przekonaj się, na jakie wynagrodzenie możesz liczyć!
Jak zdobyć pracę w Pharmacovigilance?
Na co zwracają rekruterzy, jak wyróżnić się na tle innych kandydatów oraz jak proaktywnie szukać pracy. W tej sekcji znajdziesz odpowiedzi na te i wiele więcej pytań. Podpowiemy Ci, jakie firmy warto obserwować, gdzie szukać ofert pracy i jakie działania podejmować. Damy wskazówki, jak stworzyć wartościowe CV i dobry profil na LinkedIn.
Stanowiska w Pharmacovigilance
Dowiedz się jak wyglądają szczeble rozwoju w działach Pharmacovigilance i zaplanuj swoją karierę. Poznaj specyfikę pracy na stanowiskach: specjalista ds. Pharmacovigilance, Manager ds. Pharmacovigilance, Asystent w dziale Pharmacovigilance. Możesz dowiedzieć się, jak wyglądają obowiązki poszczególnych osób, poznać pierwsze stanowisko w tej branży, którym jest Asystent w dziale Pharmacovigilance, a także poczytać o koordynacji pracy specjalistów, za którą odpowiada Manager ds. Pharmacoviligance.
Pracodawcy Pharmacovigilance
Szukasz pracy Pharmacovigilance? Poznaj firmy, które zatrudniają w działach monitorowania bezpieczeństwa leków, inaczej Drug Safety lub Pharmacovigilance. W naszej bazie wiedzy możesz znaleźć listę polskich i światowych firm outsourcingowych, które zajmują się tymi dziedzinami.
Kursy on-line z Pharmacovigilance
Chcesz wyróżnić się z tłumu kandydatów i dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Dostałeś stanowisko i chcesz zdobyć lub uporządkować wiedzę? Pracujesz w dziale PV i szukasz sposobu na poszerzenie kompetencji? W dzisiejszych czasach kursy są świetną i przystępną metodą na poszerzenie swoich horyzontów i zdobywanie doświadczenia. Jeśli zastanawiasz się jaki kurs lub szkolenie Pharmacovigilance wybrać, sprawdź nasze kursy.
Specjalista ds. Pharmacovigilance
Z tego kursu dowiesz się więcej m.in. o podstawach prawnych Pharmacovigilance, procesach PV w firmie farmaceutycznej czy przyjmowaniu zgłoszeń działań niepożądanych. Kurs dedykowany jest osobom, które planują rozwój w działach PV w firmach farmaceutycznych. Kurs przydatny będzie osobom dopiero aplikującym jak i tym, którzy już pracują na wstępnych stanowiskach w PV i chcą usystematyzować i uzupełnić wiedzę. Kurs zawiera czesć teoretyczną oraz bardzo rozbudowaną praktyczną, dzieki czemu uczestnicy maja okazję samodzielnie przeprocesować różne formy zgłoszeń działań niepożądanych. Uczestnicy kursu jako zaletę podkreślają przede wszystkim jego praktyczny charakter. Ten kurs polecany jest jako pierwszy osobom, które rozwijają swoją karierę w branży.
Pharmacovigilance: Plan Zarządzania Ryzykiem
Kurs dedykowany osobom, które już pracują w działach PV. Poszerzy on Twoją wiedzę w zakresie dokumentacji i wymogów prawnych związanych z RMP, określania ryzyka czy też przygotowywania Planu Zarządzania Ryzykiem dla leku generycznego. Kurs polecany jest osobom, które w swojej pracy mają lub będą miały styczność z przygotowywaniem Planu Zarządzania Ryzykiem. Dla osób, które ukończyły kurs Specjalista ds. Rejestracji leków kurs będzie zaawansowanym ale przystępnym materiałem. Kurs ten polecany jest dla osób już pracujących w działach PV i chcących poszerzyć swoje kompetencje.
WordPress dumnie napędza Kariera w Farmacji