Poszukiwanie pracy nie musi długo trwać, jeśli wiesz, gdzie i jak szukać. Internet stawia w tym aspekcie przed kandydatem szereg możliwości. Jeśli interesuje cię zdobycie pracy w badaniach klinicznych, to ten artykuł jest dla ciebie. Dowiesz się z niego, jak zdobyć pracę w badaniach klinicznych oraz na jakich stronach szukać ofert pracy.
Badania kliniczne kuszą wynagrodzeniami, możliwością rozwoju oraz urozmaiceniem pracy. Absolwenci uczelni medycznych czy kierunków biologicznych bardzo często wybierają badania kliniczne jako najbardziej perspektywiczną drogę rozwoju. Niestety, to zainteresowanie powoduje, że liczba kandydatów na jedno miejsce może sięgać nawet kilkuset aplikacji. Mając do wyboru tak wiele osób, rekruterzy przebierają w zgłoszeniach. Jest jednak kilka kroków, które pomogą Ci zdobyć wymarzoną posadę. Jeśli mamy określić 3 kluczowe kroki są to: zdobądź wiedzę, znajdź ogłoszenie, wyróżnij się z tłumu. Więcej poniżej
Zdobądź wiedzę: zajrzyj do bazy wiedzy o badaniach klinicznych
Duża konkurencja oznacza wysoko postawioną poprzeczkę. Jeśli dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną, musisz pokazać, że warto w Ciebie zainwestować. Większość pracodawców szkoli pracowników na stanowisku pracy, ale już na etapie pierwszej rozmowy powinieneś znać podstawowe pojęcia z zakresu badań klinicznych. Znać… i rozumieć! Jeśli szukasz wiarygodnego źródła wiedzy – dobrze trafiłeś! Od lat rozwijamy bezpłatną bazę informacji o badaniach klinicznych – znajdziesz ją TUTAJ.
Znajdź ogłoszenie: gdzie znaleźć pracę w badaniach klinicznych?
Co jednak, kiedy problemem jest brak zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną? Jest na to kilka sposobów! Aby znaleźć pracę marzeń, trzeba wiedzieć, gdzie jej szukać. Jeśli interesuje cię konkretne stanowisko, możesz zacząć od serwisów z ofertami pracy. W przypadku badań klinicznych warto śledzić aktywność korporacji, firm farmaceutycznych oraz firm CRO w Internecie z dwóch względów. Po pierwsze publikują oni content, który przyda ci się w przyszłości. Po drugie mogą informować o wolnych stanowiskach do objęcia. Wówczas jest to twoja szansa. Może się również przydać lista firm outsourcingowych oraz firm, które posiadają działy badań klinicznych.
Znajdź ogłoszenie: grupy na Facebooku z ofertami pracy
Facebook to nie tylko wąskie grono znajomych. Aktualnie ma on rangę wielkiego narzędzia. Możesz w nim znaleźć nawet pracę. Wystarczy za pomocą wyszukiwarki znaleźć grupy, których aktywność opiera się główni na publikowaniu ofert pracy. Znajdź grupę z ofertami odpowiadającymi twoim preferencjom i kontaktuj się z rekruterami w taki sposób, w jaki komunikujesz się ze znajomymi. My stworzyliśmy własną grupę i jest ona TUTAJ.
Znajdź ogłoszenie: head hunting – co to takiego?
Rekrutacje często odbywają się na zasadzie head huntingu. Na czym to dokładnie polega? Pokrótce mówiąc, jest to proces, w którym praca znajduje kandydata. Jest to możliwe np. w serwisie LinkedIn, który jest stworzony do celów biznesowych. Zarejestrowani tam użytkownicy mogą obserwować profile osób, pracujących na konkretnych stanowiskach i śledzić udostępniane przez nich informacje. Jeśli działają w imieniu firmy, mogą informować o wolnych stanowiskach do pracy lub szukać pracowników na własną rękę. Przy użyciu wyszukiwarki można bowiem znaleźć osoby, które mają odpowiednie kwalifikacje. Wyobraź sobie sytuację, w której z rana otrzymujesz informację, że firma specjalizująca się w badaniach klinicznych proponuje ci stanowisko. Następnie przechodzisz do następnego etapu rekrutacji.
Wyróżnij się z tłumu: Certyfikowane kursy w badaniach klinicznych
Certyfikat potwierdza zdobytą wiedzę lub umiejętności. Jest elementem, który wzbogaci twoje CV, wzmacnia jego rzetelność. Dla wielu osób, które dopiero rozpoczynają, może otwierać drzwi rekrutacji. Wśród dużej ilości osób z minimalnym doświadczeniem, certyfikat pozwala się wyróżnić z tłumu i pokazać proaktywność. Rekruterzy doceniają takie działania, ponieważ liczą, że zdobytą wiedzę przeniesiesz na wykonywaną pracę. Wybierając kursy sprawdź to, czy posiadają akredytację, czy po ich ukończeniu zdobędziesz imienny certyfikat i czy są prowadzone przez praktyków. Jeśli szukasz pracy na wstępnych stanowiskach w badaniach klinicznych (koordynator, clinical trial associate / assinat), to branżowe Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce poleca kurs: Clinical Trial Associate. Jest to pierwszy kurs, jaki GCPpl poleca wykonać, by zacząć w badaniach. Po jego zakończeniu uczestnicy otrzymują certyfikat ze znakiem jakości MSUES oraz GCPpl. Jeśli chcesz zdobyć dodatkowe kompetencje lub masz już doświadczenie w badaniach, kurs Monitor Badań Klinicznych może być dla Ciebie najlepszym wyborem.
Wyróżnij się z tłumu: CV jako wizytówka kandydata do pracy
CV jest dokumentem, o który prawdopodobnie zostaniesz poproszony na początku procesu rekrutacyjnego. Musisz zawrzeć w nim informacje o twoim wykształceniu, doświadczeniu, mocnych i słabych stronach. Dzięki CV dajesz się poznać potencjalnemu pracodawcy, dlatego ważne jest, aby jego pierwsze wrażenie było pozytywnej. Poświęć czas na wykonanie profesjonalnego CV, które przyciąga wzrok. Żeby dowiedzieć się, jak to zrobić, kliknij TUTAJ.
Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom znajdziesz pracę w badaniach klinicznych!
Sprawdź sam!
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o badaniach klinicznych!