fbpx
pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej – 5 najczęstszych pytań

Idąc na rozmowę rekrutacyjną z pewnością zawsze zastanawiasz się jakie pojawią się pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Jest kilka uniwersalnych pytań, na które odpowiedzi możesz przygotować już przed rozmową. Oto najczęściej pojawiające się pytania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Proszę opowiedzieć krótko o sobie.

Pytanie to jest wstępem do rozmowy, pamiętaj żeby powiedzieć tutaj najważniejsze informacje. Opisz krótko swoje doświadczenie, opowiedz o swoich mocnych stronach oraz umiejętnościach, które posiadasz. Dodatkowo krótko opisz dlaczego zgłosiłeś się na dane stanowisko i czego poszukujesz w kontekście ścieżki zawodowej.

Jakie są Pana/ Pani największe sukcesy oraz porażka?

Odpowiadając na to pytanie, wybierz jeden – trzy sukcesy, które mogą pokazać twoje zalety. Kiedy odpowiadasz na pytanie o porażkę, pokaż, że traktujesz porażki jako wyzwania i czerpiesz z nich wiedzę i doświadczenie, dlatego uważasz, że są wartościowe.

Jakie są Pana/ Pani oczekiwania finansowe?

To jedno z najbardziej nielubianych pytań rekrutacyjnych, które występuje na każdej rozmowie rekrutacyjnej, dlatego dobrze wiedzieć, w jaki sposób na nie odpowiedzieć. Są dwa sposoby. Pierwszy to podanie widełek wynagrodzenia. Minusem tej opcji jest fakt, że pracodawca zawsze zaproponuje Ci tą najniższą stawkę wynagrodzenia, dlatego jeśli decydujesz się na podanie widełek to zawyż je o 200-300 zł więcej. Drugi sposób to podawanie konkretnej stawki, większej o 300 – 500 zł niż ta, którą w rzeczywistości chcesz zarabiać. Jednak przy tej opcji warto użyć sformułowania „Na dzień dzisiejszy chcę zarabiać kwotę X, jednak proszę sobie zapisać, że jeśli będą Państwo chcieli mnie zatrudnić, a wynagrodzenie będzie jedyną przeszkodą, wtedy możemy jeszcze negocjować stawkę wynagrodzenia.

Dlaczego chciałby/chciałaby Pan/Pani pracować właśnie u nas?

Odpowiadając na to pytanie możesz wykazać się znajomością firmy. Nawiąż do wartości i celów firmy. Opowiedz o tym, co najbardziej Ci się podoba w danej firmie.

Gdzie widzi się Pan/Pani za 5 lat?

To pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej również pada często. Klasyczne odpowiedzi w stylu „U Państwa w firmie” raczej nie zostaną odebrane pozytywnie, dlatego skup się na pokazaniu ścieżki rozwoju swojej kariery. Wskaż stanowisko, na którym chciałbyś docelowo pracować, uważaj jednak, na to, jakie stanowisko podajesz, aby przypadkiem nie wskazać stanowiska osoby, która Cię rekrutuje. Może to być negatywnie odebrane.  Raczej opowiedz ogólnie jakie obowiązki chciałbyś pełnić i za co chciałbyś być odpowiedzialny.

Znam najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej? Co dalej?

Znając pytania na rozmowie kwalifikacyjnej takie jak te powyżej, daj sobie 30 minut, weź kartkę i długopis i spisz odpowiedzi na nie, aby z łatwością odpowiedzieć na nie podczas rozmowy rekrutacyjnej. Powodzenia!

Jeżeli podoba Ci się nasz wpis, koniecznie zajrzyj na naszego bloga.

Sprawdź naszą stronę na Facebooku oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się”- rozmowa z Mateuszem Niedobą

Za nami trzecie z czterech spotkań z serii „ Zainspiruj się”, w trakcie których dostarczamy Wam dawki inspiracji do podjęcia własnej ścieżki kariery, poprzez przedstawienie postaci, które taki krok mają już za sobą. W środę 20 stycznia poznaliśmy Mateusza Niedobę,

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo