fbpx

Rozmowa kwalifikacyjna w badaniach klinicznych

Rozmowa kwalifikacyjna podczas rekrutacji na staż czy pierwsze stanowisko w badaniach klinicznych jest bardzo dużym przeżyciem. Na co zwrócić uwagę, przygotowując się do pierwszej rozmowy rekrutacyjnej? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek dzięki którym świetnie zaprezentujesz się podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej.

Na początek warto widzieć o tym, że już podczas rekrutacji na stanowiska stażowe czy asystenckie, będą od Ciebie wymagane podstawowe wiadomości z zakresu badań klinicznych. Kluczowe jest więc dobre przygotowanie merytoryczne, aby uniknąć dodatkowego stresu w trakcie i tak emocjonującego przeżycia, którym jest rozmowa kwalifikacyjna w badaniach klinicznych. Może Ci w tym pomóc nasza baza wiedzy- badania kliniczne, w której znjadziesz wiele przydatnych przed rozmową informacji. Gdzie szukać firm w które przyjmą Cię na staż? Sprawdź tutaj. Co powinieneś jeszcze wiedzieć o rozmowach rekrutacyjnych?

Kompetencje miękkie

Zapewne już wielokrotnie słyszałeś to pojęcie. Kompetencje miękkie i zdolności interpersonalne są obecnie jednymi z najczęściej ocenianych i wysoko wartościowanych przez rekruterów umiejętności. Dlaczego? Branża badań klinicznych wymaga ciągłego nawiązywania nowych kontaktów i pracy zespołowej. Na stanowisku stażysty, Twoim podstwowym zadaniem będzie koordynowanie pracy i pomoc każdmu z pracowników działu badań klinicznych (Clinical Management), dlatego szybkie odnajdywanie się w dynamicznym środowisku pracy jest tu na wagę złota!
Branża badań klinicznych wymaga ciągłego nawiązywania nowych kontaktów i pracy zespołowej.

Zapał do nauki

Dla Ciebie to zapewne naturalne, natomiast nie każdy wie, że praca w badanaich klinicznych wymaga stałego poszerzania swojej wiedzy. Tutaj nie możesz spocząc na laurach- ciągłe doczytywanie, kursy i rozmowy branżowe są to na porządku dziennym. Rekruter podczas rozmowy na pewno będzie chciał zbadać to, czy wykazujesz chęć do poszerzania swojej wiedzy i co już do tej pory zrobiłeś. Dlatego tak jak już wspominaliśmy, dobrze przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną. Podstwawowe pojęcia związane z badaniami klinicznymi możesz powtórzyć, korzystając z naszej bazy wiedzy- badania kliniczne, którą możesz znaleźć tutaj. Cenną pozycją w CV będą także wszelkie kursy oraz zainteresowania wskazujące na branżę badań klinicznych.

Umiejętności praktyczne

Równie często co kompetencje miękkie ocenia się umiejętności praktyczne kandydatów na stanowiska w badanaich klinicznych. Na jednym z etapów rozmowy, szczególnie w dużych korporacjach, możesz spodziewać sie zadania zespołowego, które będziesz musiał wykonać z innymi kandydatami. Za taki projekt będziecie oceniani nie tylko indywidualnie, ale również jako team. Często w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej ocenia się także umiejętności posługiwania się różnymi programami i systemami informatycznymi, wymienionymi w ofercie pracy. Ważne jest, żebyś czuł sie pewnie w umiejętnościach, które podajesz w swoim CV.

W trakcie rozmowy możesz spodziewać sie szczegółowych pytań dotyczących poszczególnych pozycji wymienionych w Twoim CV. O tym także warto pamiętać, by nie dać się zaskoczyć pytaniem dotyczącym, np. pracy wakacyjnej.

Rozmowa kwalifikacyjna w badaniach klinicznych

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej w badaniach klinicznych warto przygotować sobie odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań, takich jak:
  • Twoja najmocniejsza i najsłabsza strona?
  • Sytuacja kryzysowa/konflikt z szefem. Jak sobie z tym poradziłeś?
  • Jak widzisz siebie za 5 lat?
  • Jakie są Twoje oczekiwania finansowe?

Mając tak solidne podstawy na pewno poczujesz się pewnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej w badaniach klinicznych. Trzymamy za Ciebie kciuki!

Jeśli potrzebujesz szybkiej powtórki, koniecznie zajrzyj do naszej bazy wiedzy- badania kliniczne, w której znajdziesz wszystko co powinieneś wiedzieć rozpoczynając pracę w badaniach klinicznych. Sprawdź także jakie kursy z badań klinicznych przygotowaliśmy dla Ciebie! Clinical Trial Associate, Monitor badań klinicznych oraz Study Start-up Specialist, doskonale przygotoują Cię do podjęcia wymarzonej pracy w badaniach klinicznych.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Najnowszy kurs-online! Pharmacovigilance: Plan Zarządzania Ryzykiem (RMP)

Nasz najnowszy kurs, o który tak często pytaliście jest już dostępny w przedsprzedaży! Sprawdź co przygotowaliśmy dla Ciebie! Podczas kursu Pharmacovigilance: Plan Zarządzania Ryzykiem (RMP) dowiesz się się między innymi jak tworzyć dokumentację związaną z RMP oraz plan zarządzania ryzykiem.

Jaki powinien być wizerunek farmaceuty? #insider_talk Iwona Napierala

Gościem naszego cyklu #insider_talk jest mgr farm. Iwona Napierala. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Obecnie Employer Branding and CSR Specialist w Dr.Max. Rozmawiamy o pracy pełnej wyzwań, wizerunku farmaceuty i przepisie na sukces w farmacji. Zapraszamy do lektury! Skąd wzięło

Baza pracodawców- firmy CRO

Badania kliniczne to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów branży farmaceutycznej.  Jeśli rozważasz karierę związaną z monitorowaniem badań klinicznych, koniecznie sprawdź naszą bazę pracodawców- firmy CRO (Contract Research Organizations)! Baza pracodawców- firmy CRO, obejmuje zarówno polskie jak i europejskie

Pharmacovigilance i Medical Monitoring | badania kliniczne

Monitorowanie bezpieczeństwa farmakoterapii dotyczy nie tylko leków już dostępnych na rynku, ale także tych będących w fazie badań klinicznych. Pharmacovigilance i Medical Monitoring, to dwa bardzo ważne działy, nadzorujące jakość prowadzonego badania klinicznego. Czym różnią się od siebie stanowiska Pharmacovigilance

Przewiń do góry